Cílem organizační změny je především zvýšení efektivity a produktivity práce. Často se ale stává, že změna implementovaná vedením společnosti není průběžně dostatečně komunikována a prodiskutována se zaměstnanci. Lidé postavení před hotovou věc jsou pak nespokojení a zavádění změn se brání. Produktivita práce se nezlepší, v některých případech může i klesat.
Naše Poradenství vycházející z metodiky Organizačního rozvoje a Participativního vedení poskytuje metodickou spolupráci při řízení procesu zavádění funkčních a organizačních změn tak aby zaváděná změna získala co nejširší podporu zaměstnanců. Tím se výrazně zvyšuje efektivita zaváděných změn. Kontinuální změna se pak může stát široce akceptovanou součástí firemní kultury, která směřuje k vysoce produktivní permanentně se učící a flexibilní organizaci.
Proces sběru a analýzy relevantních dat a vyvozování závěrů pro plánování a řízení změn. Diagnostický model organizačního rozvoje využívá studia firemních reálií, řízených rozhovorů, dotazníkových metod a pozorování.
Diagnóza může být zaměřena na odhalování příčin specifických problémů nebo na hledání oblastí dalšího rozvoje. Diagnostika organizace poskytuje východisko pro kvalifikované plánování poradenských a vzdělávacích aktivit.